فیبر کربن

ظهورتکنولوژی فیبر کربن ، ایجاد یک سری جدید از ارتوزها ی بسیار سبک تر و کم حجم تر، و در عین حال قوی تر از بریس های سنتی را ممکن ساخته است.
در ارتوزهای ساخته شده بروش کربن  کامپوزیت دو بخش تشکیل دهنده وجود دارد :
اول ، فیبر کربن  که تقویت رزین رافراهم می آورد  و استحکام و سفتی را باعث میگردد ؛ و دوم رزین که   از جهت گیری و آرایش الیاف  کربن پشتیبانی  نموده و انتقال نیروهای وارد شده به فیبرهای کربن  را ممکن میسازد  .


انواع مختلفی از فرآیندهای ساخت بریس های  کربن کامپوزیت وجود دارد ؛ که ما در مجموعه ونک از تکنیک های خاصی در این زمینه برای ساخت بریس ها استفاده میکنیم . این پیشرفت بزرگ در زمینه ساخت ارتوزها، می تواند وزن و حجم  ارتوز را کاهش داده و  با توجه به کاهش وزن ، و کاهش  سطح مصرف انرژی در بدن شما  ، به شما  این امکان را می دهد که راه رفتن سریع تر و یا برای مسافت های طولانی تر را تجربه کنید .
افزایش قدرت ذاتی مواد به ما امکان ساخت  ارتوزهایی که پیش تر ممکن نبود را میدهد . فیبر کربن همچنین دارای خواص ذخیره سازی و بازگشت بسیار عالی انرژی است .  نیروی ایجاد شده توسط حرکت شما ، حین راه رفتن در ساختاربریس ذخیره شده و همینکه  بدن شما رو به جلو حرکت می کند، این انرژی آزاد شده ، و در مرحله برداشتن گام  مانند یک فنر به شما  یک ' نیروی کمکی فشاری' رو به جلو میدهد .


مزیت دیگر ارتوز فیبر کربنی کاهش حجم در این بریس است ، که در جنبه ظاهری بریس بسیار موثر بوده و اغلب به فرد این امکان را میدهد که بریس را زیر لباس خود براحتی و بدون ایجاد جلب توجه  استفاده نماید .
در مجموعه ونک تمامی ارتوزهای کربنی با تهیه یک قالب احتصاصی از بیمار ساخته میشوند و کاملا سفارشی ساخت میباشند . ارائه فیتینگ بسیار مناسب از مزایای دیگر این نوع بریس هاست که کاملا بر روی عضو تطابق پیدا کرده و حداقل فضای خالی بین پوست و بریس باقی میماند .
انواع مختلفی از بریس ها نظیر بریس های بلند ، انواع بریس های زانو ، بریس های پیش برنده برای افراد ضایعه نخاعی ، انواع بریس های کوتاه داخل کفشی و انواع کفی ها با تکنیک کربن کامپوزیت ، توسط کارشناسان مجموعه ونک طراحی و برای مراجعین ساخته شده است .


مجموعه ونک مفتخر است که بعنوان تنها مجموعه ای که خدمات ساخت انواع ارتوزهای کربنی را در ایران ارائه میدهد ، در خدمت شما مراجعین گرامی باشد . این تکنیک به علت زمان بر بودن و صرف هزینه بسیار بالا جهت تامین مواد اولیه ، برای مراجعین پرهزینه تر از روش های رایج و سنتی خواهد بود ، اما برای کسانی که بریس خود را بصورت دائمی و بعنوان جزئی از زندگی روزمره استفاده میکنند ؛ مسلما مزایای این بریس ارزشمند و مقرون بصرفه خواهد بود . لازم بذکر است که از تکنولوژی فیبرهای  کربن در ساخت قطعات هواپیما و فضاپیماها و نیز اتومبیل های فرمول یک استفاده میشود و از جمله تکنیک های پیشرفته روز دنیا میباشد .

Main Menu