کفی های سفارشی ، نیمه سفارشی و پیش ساخته

کفی پا چیست؟

کفی های پای سفارشی به کفی هایی اطلاق میشود که برای رفع عوارض مرتبط با انحراف ساختار پا و اندام تحتانی طراحی و ساخته میشوند . این انحراف یا می تواند مادرزادی باشد (از بدو تولد) یا اکتسابی (پس از تولد) . تراز کردن پاها در یک وضعیت بیومکانیکی صحیح ، به تراز شدن کل سیستم اسکلتی - عضلانی کمک می کند و نه تنها می تواند پا و مچ پا را تحت تاثیر قرار دهد ، بلکه می تواند بصورت ثانویه زانو، باسن و کمر را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

در بعضی موارد از ناهنجاری و یا آسیب دیدگی ها اصلاح ساختار به طور کامل ممکن نیست ؛ در این موارد نظیر سوختگی ها و دفورمیتی های ثابت شده ، کفی های سفارشی تطابق مورد نیاز برای حمایت و مدل سازی موقعیت صحیح پا را به منظور توزیع فشار مساوی در تمام سطح کف پا فراهم می آورند ، که غالبا منجر به تسکین علائم همراه میگردد . در این موارد ، توجه بیشتر به طراحی دقیق کلید رسیدن به نتایج موثر است .

کارشناسان دارای گواهینامه مجموعه ونک ، برای تجزیه و تحلیل بیومکانیکی دقیق و کامل ناهنجاری های پا  به منظور تعیین علت علائم و درجه اصلاح امکان پذیر در ناهنجاری های کف پا آموزش دیده اند . تجربه کافی و در دسترس بودن ابزار اندازه گیری دقیق نظیر سیستم اسکن کف پا و روش های مختلف تهیه قالب از پای شما و نیز تنوع مواد اولیه در دسترس  ،به ما امکان طراحی و ساخت انواع مختلفی از کفی ها را متناسب با عوارض مختلف برای راحتی بیشتر شما فراهم می آورد .

چه عوارضی کاندیدای درمان با کفی ها می باشد ؟

 • التهاب غلاف کف پایی و مهمیز پاشنه یا خار پاشنه
 • متاتارسال ژیا
 • درد و کوفتگی ساق پا
 • درد زانو
 • بونیون ها
 • رگ به رگ شدن مچ پا
 • التهاب تاندون آشیل
 • آرتروز در ساختار پا
 • انگشتان چکشی
 • نوروما ی مورتون
 • گودی کف پای زیادتر از حد معمول
 • صافی کف پا
 • سوختگی ها و دفورمیتی های بدشکل

استفاده از کفی ها  سال هاست  که برای بهبود علائم  بسیاری از شکایات  پا ، زانو، ساق پا  بعنوان روشی مناسب شناخته شده است.

چه تفاوتی بین کفی های سفارشی ساخت و پیش ساخته است؟

سه  نوع  کفی پا از نظر ساخت وجود دارد ؛ کفی های سفارشی ، نیمه سفارشی و کفی های پیش ساخته . ارتزهای سفارشی بر روی یک قالب سه بعدی گچی  که  از پای خود بیمار بدست آمده است و معمولا از جنس فایبر گلاس ساخته میشوند  . کفی های نیمه سفارشی با توجه به ساختار پای هر فرد بر روی زیر بنای اولیه تکمیل و ساخته می شوند . بعنوان مثال فرد بر روی سیستم اسکن کف پایی می ایستد و با توجه به داده های نرم افزار و نقاط پر فشار کف پا ،  کفی مورد نظر بر روی قالب های فومی از پیش ساخته شده تراشیده و ساخته میشود . کفی های پیش ساخته نیز کفی هایی هستند که بصورت پیش فرض و استاندارد بر روی قالب های استاندارد پا ساخته میشوند و بصورت آماده و در جنس های متنوع نظیر چرمی ، فومی و ترموپلاستیک در مجموعه ونک دسترس هستند . از نقطه نظر قیمت ، کفی های سفارشی ساخت به جهت پروسه زمان بر ساخت و مراحل طی شده تا رسیدن به ساختار مورد نظر بیشترین هزینه را برای بیمار رقم میزند و کفی های پیش ساخته ، ارزانترین نوع کفی ها میباشند . کفی های نیمه سفارشی معمولا حد واسط هزینه را شامل میشوند .ما در مجموعه ونک تمامی روش های ممکن برای ارزیابی و تکنیک های ساخت کفی طبی را برای شما فراهم آورده ایم .

مراحل و نحوه قالبگیری از کف پا :

در این روش کارشناسان مجموعه ونک ابتدا با استفاده از باندهای گچی مخصوص ، از پای شما قالبگیری بعمل می آورند . پس از قالبگیری از کف پا و ایجاد یک قالب نگاتیو ، قالب مورد نظر با گچ مخصوص پر میشود و در نتیجه پس از باز کردن قالب نگاتیو یک مدل سه بعدی از ساختار پای شما  حاصل خواهد شد . این قالب بسته به نوع عوارض موجد در پای شما و براساس اصول علمی و تکنیک های مشخص ،  اصلاح میگردد و قالب اصلی که جهت ساخت کفی از آن استفاده خواهد شد حاصل میگردد .

بمنظور اطمینان بیشتر در حفظ و نگهداری قالب پای شما ، پس از اتمام مراحل ساخت کفی ، قالب نهایی بهمراه کفی تحویل شما  خواهد شد  و شما قادر خواهید بود در هر زمان با مراجعه مجدد و ارائه قالب مخصوص پای خودتان ، با هزینه بسیار کمتر کفی دیگری برای ساخت سفارش دهید .

 

Main Menu