لباس های فشاری  pressure garments

مرکز تخصصی ارتز و پروتز ونک بعنوان تنها مرکز آکادمیک در زمینه طراحی الگو و ساخت لباس های فشاری ، بصورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات به تمامی هم میهنان اقصی نقاط میهن عزیزمان می باشد  . این مرکز با سابقه پذیرایی از بیش از 1500 فرد در این زمینه مفتخر است که آمادگی خود را جهت پذیرش ساخت لباس های فشاری مخصوص از بهترین مواد اولیه و آخرین تکنولوژی روز  اعلام دارد .
امروزه نقش موثر و اساسی لباس های فشاری الاستیک در حیطه توانبخشی سوختگی جهت جلوگیری از ایجاد بافت های هایپرکلوئید ( گوشت اضافه ) و نیز بعنوان روشی موثر و ایمن در کنترل لنفو ادم توسط مطالعات گوناگون تایید شده است و   این روش در سرتاسر جهان بصورت گسترده توسط جراحان و درمانگران مورد استفاده قرار می گیرد .
در جدول زیر نمونه هایی از الگوهای طراحی و ساخت لباس های فشاری براساس ناحیه درگیر جهت آشنایی بیشتر جراحان و درمانگران محترم با اینگونه طرح ها  آورده شده است  :

لباس اندام تحتانی

سر و صورت

تنه

بازو ، ساعد و دست :

بالا تنه

پایین تنه 

 تمامی این طرح ها قابلیت اتصال به هم بعنوان یک طرح یکپارچه را دارند. این طرح ها بعنوان پیش فرض های ما هستند  و  مرکز ونک آمادگی  طراحی و ساخت هرگونه طرحی براساس نیاز مراجعین محترم و برمبنای نواحی درگیر را داراست.
نکات راهنما :
 لباس های فشاری باید بصورت ممتد و دائمی برای مدت خاصی ( معمولا سه الی دوازده ماه ) حتما پوشیده شوند یا حداقل تا زمانیکه بهبودی زخم از لحاظ التهاب ظاهری حاصل گردد . به همین منظور معمولا توصیه می گردد که دو دست لباس سوختگی سفارش  داده شود تا هنگام نیاز برای شستشوی  لباس ، ویا بروز مشکل برای یک دست از  لباس ها ، فرد لباس جایگزین برای استفاده داشته باشد.
لباس های سوختگی بسته به دستور پزشک باید از 12 تا 23 ساعت در شبانه روز مورد استفاده قرار گیرند و فرد باید حتما باید دستور لازم جهت استفاده از لباس خود را از پزشک درمانگر دریافت کند.
برای شستشوی لباسهای سوختگی هرگز از آب داغ استفاده نشود. کافیست لباس را با آب ولرم و یا سرد و با شوینده های ضعیف نظیر شامپوی بچه بصورت بسیار ملایم در دست بشویید. هرگز برای شستن لباس فشاری از ماشین لباس شویی  استفاده نگردد. هرگز لباس سوختگی خود را با سشوار یا اتو خشک نکنید و اجازه دهید لباس در دمای معمولی اتاق خشک شود.
عمر مفید لباس ها ی فشاری بین 2 الی 3 ماه می باشد . این زمان ممکن است براساس متغیرهایی نظیر ناحیه درگیر ، شغل فرد ، سن فرد ، میزان فعالیت ، سلیقه شخصی و... تا یک ماه کاهش یابد و یا حتی تا شش ماه افزایش یابد ؛ پس در حفظ و نگهداری لباس خویش کوشا باشید .
نواحی زیپ دار لباس سوختگی فشاری حتما باید با دقت و با حوصله روی تن فرد قرار گیرند و در بستن آنها نهایت دقت را باید بعمل آورد تا به بافت تازه تکیل شده و بسیار حساس روی جلدی آسیبی وارد نکنند .

مرکز آماده ارائه خدمات با ویژگی های زیر است :

-    طراحی و ساخت لباس های فشاری در حداقل زمان ممکن از بهترین مواد اولیه
-    ارائه خدمات بر مبنای تعرفه انجمن ارتز و پروتز ایران
-    ارائه رسید معتبر جهت استفاده ار بیمه های مکمل
-    آموزش فرد به فرد مراجعین جهت استفاده بهینه
-    پشتیبانی تمام وقت و شبانه روزی
-    ساخت و تهیه شیت های مخصوص سیلیکون غیر حساسیت زا
-    برگزاری کارگاه و سمینارهای آموزشی جهت آشنایی با عملکرد لباس های فشاری
-    برگزاری کلاس های آموزشی مخصوص مراکز آموزشی – درمانی
برای کسب اطلاعات بیشتر و یا به هنگام بروز سوال و یا مشکل در مورد لباس های فشاری می توانید بصورت شبانه روزی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن تماس :  021-88192398-99

Main Menu